Sunt onorat pentru alegerea mea pentru un nou mandat de deputat mirean în Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului.

Sunt onorat pentru încrederea acordată prin alegerea mea pentru un nou mandat de deputat mirean în Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului.

Avem, împreună cu Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – AAM, un parteneriat bazat pe respect, dialog și preocuparea comună pentru patrimoniul spiritual, cultural și istoric al județului nostru. Sunt convins că vom continua acest drum, sprijinind proiectele care aduc valoare comunităților locale și contribuie la păstrarea identității noastre.

Transmit întreaga mea apreciere și recunoștință Înaltpreasfințitului Părinte Calinic Argeșeanul pentru echilibrul, înțelepciunea și grija cu care păstorește Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului.

Fie ca Biserica să rămână, și în anii care urmează, un reper de credință, solidaritate și speranță pentru toți argeșenii.